Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Firestone Multi Season 2

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
102V
M+S

Optimalizovaná sada pneumatík Firestone Multi Season 2 sa postará o to, že si udržíte kontrolu nad svojím autom aj za ľadovo chladného počasia. Pocit pohodlia a pokoj na duši, pretože...
Viac informácií

Letné -41%
Multi Season 2

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -41%

Optimalizovaná sada pneumatík Firestone Multi Season 2 sa postará o to, že si udržíte kontrolu nad svojím autom aj za ľadovo chladného počasia. Pocit pohodlia a pokoj na duši, pretože si vystačíte s jedinou sadou pneumatík Firestone Multi Season 2, a to bez ohľadu na poveternostné podmienky. Certifikovaný výkon na snehu vďaka alpskému symbolu hory s tromi vrcholmi a symbolu snehové vločky (3PMSF). Dokonalé pohodlie a úspora vďaka jedinej sade pneumatík Firestone Multi Season 2 na celý rok. Lepšie brzdné vlastnosti pneumatiky Firestone Multi Season 2 na suchej i mokrej vozovke oproti svojmu predchodcovi. Pneumatika dostala hodnotenie B na informačnom štítku EÚ v disciplíne adhézie na mokre. Firestone však posunul druhú generáciu pneumatiky Multiseason na ešte vyššiu úroveň. Druhá generácia pneumatiky Multiseason s ešte vyššou úrovňou prevádzkových vlastností a výhodnejším pomerom cena / výkon posilňuje portfólio značky Firestone, ktorá ponúka pneumatiky pre všetky druhy osobných automobilov a typy vodičov. Nová generácia pneumatiky Multiseason preukázala v testoch TÜV SÜD, jednej z najuznávanejších nezávislých organizácií v Európe pre testovanie automobilov a ich komponentov, o 9% kratšiu brzdnú dráhu na suchu a 14% zlepšenie na mokrom povrchu.

Firestone pokračuje v upevňovaní svojho postavenia na európskom trhu predstavením novej celoročné cestovné pneumatiky. Záber pneumatiky Firestone Multi Season 2: Inovatívny miešací technológia - Inovatívny nanostrukturální selektívne reakcie materiálov. Konštrukcia pneumatiky s vyváženou tuhosťou zároveň zaisťuje výborné prevádzkové vlastnosti pri jazde na suchu. Pneumatika je určená aj na prevádzku v zimných podmienkach vrátane snehu, čo potvrdzuje symbol horského štítu a snehové vločky, ktorý potvrdzuje súlad so všetkou legislatívou pre zimnú prevádzku v Európe .. Pôvodný pneumatika Firestone Multiseason bola oceňovaná ako vynikajúci celoročná cestovné pneumatika. Pneumatiky Firestone Multi Season 2 sú konštruované do všetkých podmienok a vyhovujú legislatíve vo všetkých krajinách, kde zákon nariaďuje používanie zimných pneumatík. Dezén v tvare V a kontaktná plocha - k maximalizácii odvodu vody. Od radu pneumatík Multiseason Firestone očakávajte: Pneumatiky určené pre celoročné používanie, a to aj v miestach, kde používanie zimných pneumatík nariaďuje zákon. Optimalizovaným dezénom a styčnou plochou je zaistené maximálne odvádzanie vody na mokrej vozovke. Dezén s optimalizovanými záberovými prvkami a lamelami - rozsiahlo použitie simulácií bolo overené v teréne. Či už vám počasie naservíruje čokoľvek, pneumatiky Firestone Multiseason 2 vám umožní naplno si vychutnať váš mestský životný štýl. Vyvážená pevnosť dezénu pneumatiky Firestone Multi Season 2 - k zvýšeniu výkonu na suchu a pre skvelú životnosť. Toho bolo dosiahnuté rozsiahlymi počítačovými simuláciami, ktoré boli následne overené praktickými testami. Táto nová pneumatika aj ďalšie nedávno predstavenej pneumatiky, ako je Roadhawk alebo Vanhawk 2, potvrdzujú, že Firestone je stelesnením veľmi spoľahlivých a cenovo výhodných pneumatík s excelentným pomerom cena / výkon. Výsledkom tohto úsilia je výrazné zvýšenie brzdných výkonov na mokre i suchu.

Pneumatiky Firestone poskytujú širokú ponuku - od pneu osobných automobilov, cez nákladné pneumatiky až do špecializovaných poľnohospodárskych pneumatík. Firestone Tire a Rubber Company založená v roku 1905 Harvey S Firestone. V období medzi 1950-1975 bol výrobca pneumatík Firestone hlavným sponzorom a dodávateľom pneumatík pre Indy Racing League rally. Prvá továreň na pneumatiky vznikla v Akrone (Ohio, USA). Spoločnosť Firestone bola priekopníkom v sériovej výrobe pneumatík. Značka pneumatík patrí ku koncernu Bridgestone od roku 1988. Spoločnosť Firestone bola prvým dodávateľom pneumatík pre Ford Motor Company.

Nový EÚ štítok

EU
Firestone
215/65 R16 102V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru