Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Fulda Ecocontrol SUV

Rozmery
Šírka
235
Profil
65
Priemer
R17
108V
FR

Fulda FULDA EcoControl je letná vysoko výkonná pneu pre osobné vozidlá. Ušetrite na palivo pri každej ceste. Táto pneumatika s nízkou spotrebou ponúka vynikajúce brzdenie na mokrej i suchej vozovke....
Viac informácií

Letné -30%
Ecocontrol SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -30%

Fulda FULDA EcoControl je letná vysoko výkonná pneu pre osobné vozidlá. Ušetrite na palivo pri každej ceste. Táto pneumatika s nízkou spotrebou ponúka vynikajúce brzdenie na mokrej i suchej vozovke. Špeciálna zmes s obsahom siliky je optimalizovaná pre vysokú úroveň priľnavosti za mokra, to znamená kratšiu brzdnú dráhu v daždivom počasí. Pomocou tzv eliptické dutiny s oddelenými ramennými rebrom sa zväčšuje kontaktná plocha pneumatiky FULDA EcoControl s vozovkou, čím sa výrazne skracuje brzdná dráha na suchom povrchu. Pneumatika vyniká skvelou priľnavosťou za mokra, čím pomáha predchádzať aquaplanningu. Spoločnosť ADAP odporúča FULDA EcoControl pre výbornú rovnováhu medzi jazdným výkonom, úsporou paliva a kilometrovým priebehom. Doprajte si tichšiu a pohodlnejšiu jazdu. Dokonalá rovnováha výkonu, nízkej spotreby a kilometrovej životnosti. Dezén pneumatiky má novú nano-polymérovú zmes založenú na vyššom obsahu siliky, vďaka čomu má pneumatika vynikajúci výkon na mokrej vozovke. Nová konštrukcia pneumatiky prispieva k zníženiu valivého odporu a tiež sa prejavuje na vyššom kilometrovom priebehu pneu.

Asymetrický dezén maximalizuje kontakt s vozovkou a umožňuje tak spoľahlivý výkon aj na suchej vozovke. Pneumatika Fulda EcoControl využíva inovatívne zmes s obsahom siliky, ktorá znižuje valivý odpor. Vďaka nízkemu valivému odporu dochádza k výraznej úspore paliva a nízkemu opotrebenie samotnej pneumatiky. Pneumatika EcoControl ponúka vynikajúcu ovládateľnosť a dlhú kilometrovú životnosť - za dostupnú cenu. Vďaka ploššímu obrysu a širšiemu behúňa sa pneumatika EcoControl opotrebováva rovnomerne. Vhodné pre osobné vozidlá a SUV. Skvele priľne k suchej aj mokrej vozovke a zaistí vám kratšiu brzdnú dráhu. Pneumatika znižuje aj spotrebu paliva a emisie CO2. Optimalizované usporiadanie blokov pneumatiky EcoControl znižuje emisie hluku. Pomocou troch centrálnych drážok je voda rozptýlená efektívnym spôsobom, čo znižuje riziko vzniku aquaplaningu. Pneu vydržia dlhšie a do výmeny pneumatík prejdete viac kilometrov.

Fulda je výrobca pneumatík nižšej strednej triedy, ktoré ponúkajú bezpečnosť, dlhodobý výkon a výhodný pomer výkonu k cene. Na nemeckom trhu je Fulda v súčasnosti jednou z popredných značiek, ktorá ponúka rad kvalitných a spoľahlivých produktov pre osobné automobily, ľahké nákladné automobily a poľnohospodárske stroje. V Českej republike je Fulda aj čo sa predajnosti týka skôr ako okrajová značka pneumatík.

Nový EÚ štítok

EU
Fulda
235/65 R17 108V
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru