Vážení zákazníci, dňa 22.2.2024 nebude možné expedovať zásielky s technických príčin. Dodanie sa omešká o 1-2 dni . Ďakujeme AZ pneu s.r.o.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená
  • Odporúčame
    Prémiová kvalita

Hankook H750A Kinergy 4S 2 X

Rozmery
Šírka
235
Profil
65
Priemer
R17
108V

Zmes, z ktorej je pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Bezpečná jazda 365...
Viac informácií

Letné -45%
H750A Kinergy 4S 2 X

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -45%

Zmes, z ktorej je pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X vyrobená, obsahuje veľký podiel prírodných surovín a umožňuje vysokú mieru priľnavosti pneumatiky k vozovke aj pri nízkych teplotách. Bezpečná jazda 365 dní v roku bez prezúvanie pneumatík, to bol zámer vývoja pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X. Špeciálna zmes: Nová generácia silicového zmesi na základe prírodných zložiek a pomocou technológie regulovaného miešania. Použitie špeciálnej výplne pätky: Stabilný ovládateľnosť a reakcie na riadenie. Vyrovnaná polyesterové kordová vlákna: Zlepšujú pevnosť a odolnosť bočníc. Bloky krížiace sa v stredu behúňa znižujú hlučnosť jazdy.

Vrúbkované drážky: vrúbkované konce drážok zvyšujú tzv hranový efekt na maximum a zlepšujú jazdu v zimných podmienkach. Bezšvový zosilnený kryt nárazníkových pásov: Zaručuje mimoriadnu tuhosť behúňa. Celoročná pneumatika Hankook H750A Kinergy 4S2X, len jedna do každého počasia. Dva široké oceľové nárazníkové pásy: Spoločne so stabilnými bočnicami zaručujú dlhú životnosť pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X. Konštrukcia pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X: Vysoko priľnavá zmes s prímesou siliky, vynikajúcu priľnavosť na mokrej vozovke a spoľahlivý záber pri nízkych teplotách. Stabilné bloky zaisťujú krátku brzdnú dráhu aj pri vysokých letných teplotách.

Vyduté spojovacie mostíky: Zvýšená tuhosť blokov o 4% zlepšuje ovládateľnosť. Extrémne tuhé pätnej lano: Zlepšuje jednoliatosť a odolnosť usadenie pätky. Široké priečne drážky: Zlepšený odvod vody vďaka širokým priečnym drážkam. Extra široké drážky pneumatiky Hankook H750A Kinergy 4S2X umožňujú optimálny odvod vody a roztápajúceho sa snehu do strán.

Nový EÚ štítok

EU
Hankook
235/65 R17 108V
B
C
72 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru