Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Nokian Tyres Seasonproof SUV

Rozmery
Šírka
235
Profil
50
Priemer
R18
101V

Pneumatika Nokian Seasonproof SUV bola vyrobená tak, aby bola maximálne odolná voči opotrebovaniu aj pri intenzívnej námahe a vynikala v širokom rozpätí teplôt - od náhlych studených dní až po...
Viac informácií

Letné -52%
Seasonproof SUV
286,20 € 137,80 € Cena s DPH Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -52%

Pneumatika Nokian Seasonproof SUV bola vyrobená tak, aby bola maximálne odolná voči opotrebovaniu aj pri intenzívnej námahe a vynikala v širokom rozpätí teplôt - od náhlych studených dní až po horúce leto. Aramidové vlákno chráni pneumatiku pred nečakanými průpichy a prierazy. Nová zmes gumy s vysokým obsahom siliky zaručuje vynikajúcu odolnosť, priľnavosť na mokre a nízky valivý odpor. Vylepšenia sú patrná v brzdných výkonoch na suchom i mokrom povrchu, pretože špeciálne prepracované lamely zaisťujú efektívnejšiu záber a kontrolu nad vozidlom a tým skracujú brzdnú dráhu a zvyšujú bezpečnosť v zákrutách. Nová pneumatika Nokian Seasonproof SUV zaisťuje prvotriednu bezpečnosť za každého počasia a zvýšenú stabilitu pre SUV vozidlá. Moderné smerový dezén a multifunkčné lamely pneumatík Nokian Seasonproof SUV boli optimalizované pre univerzálne celoročné výkonnosť a maximálnu bezpečnosť na snehu i suchom povrchu. Pneumatika Nokian Seasonproof SUV je vďaka silnej a vylepšené kostre a optimalizované behúňovej zmesi špeciálne prispôsobená pre SUV vozidlá.

Vďaka extrémne silnému aramidovému vláknu na bočniciach je pneumatika vysoko odolná pri nárazoch, ktoré môžu pri jazde dôjsť. Stabilizátory blokov v oblasti ramien zvyšujú stabilitu pneumatiky. Pred aquaplaningom chráni široké celoročné kanáliky, ktoré odvádzajú preč vodu a topiacom sneh, a nová zmes s vysokým obsahom siliky, ktorá zvyšuje priľnavosť pneumatík Nokian Seasonproof SUV v rôznych jazdných podmienkach. Pazúry zaručujú efektívnu priľnavosť pneumatiky Nokian Seasonproof SUV na snehu pri brzdení aj pri akcelerácii a zvyšujú bezpečnosť pri jazde na mäkkom snehu, rovnako ako na inom mäkkom teréne .. Nový dezén pneumatík Nokian Seasonproof SUV poskytuje lepšie výkony tiež v letných podmienkach.

Naše odborné znalosti v oblasti bezpečnosti a výkonnosti v zimných podmienkach pracujú vo váš prospech, či už vyžadujete presnú ovládateľnosť na diaľniciach, priľnavosť na mokre a vyvážené výkony za jesenného dažďa alebo spoľahlivé jazdné vlastnosti v zime na snehom pokrytých cestách. Koncept Season Sense - bezpečnosť a prispôsobivosť vo všetkých ročných obdobiach. Bez ohľadu na počasie alebo váš jazdný štýl oceníte u pneumatiky Nokian Seasonproof SUV jej prispôsobivé bezpečnostné vlastnosti. Výnimočnú priľnavosť na mokre a snehové brečke zaisťujú nové celoročné kanáliky pre odvod vody a roztápajúceho sa snehu. Aby pneumatika Nokian Seasonproof SUV zaisťovala extrémnu odolnosť, využíva našu jedinečnú technológiu aramidových bočníc. Nízky valivý odpor robí z pneumatiky Nokian Seasonproof SUV palivovo účinnú a ekologicky šetrnú voľbu. Snehové pazúry umiestnené medzi dezénovými blokmi zaisťujú vynikajúcu priľnavosť pneumatiky Nokian Seasonproof SUV a jazdnú stabilitu. Koncept Season Sense v sebe spája tri technické inovácie, ktoré sa týkajú lamiel, dezénu a behúňovej zmesi. Pre všestranný celoročné výkon a maximálnu bezpečnosť pneumatiky Nokian Seasonproof SUV na snehu a suchom povrchu sme vyvinuli multifunkčné celoročné lamely a moderné smerový dezén.

Nokian sa stal špecialistom a odborníkom na zimné pneumatiky hlavne vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s tvrdou severskú zimou. Firma Nokian ako prvá uviedla na trh zimnú pneumatiku s hodnotami AA v spotrebe paliva a priľnavosti na mokrej vozovke. Pneumatiky Nokian sa vyrába pre osobné autá, ľahké nákladné autá i stroja. Vďaka testom pneumatík v extrémnych podmienkach je o spoločnosti Nokian známe, že je špecialistom na pneumatiky do náročného prostredia. Zameriavajú sa na jazdu v extrémnych podmienkach naprieč všetkými ročnými obdobiami a tiež ich letné pneumatiky pravidelne vyhrávajú testy. Nokian patrí medzi pár výrobcov, ktorí vyrábajú nahrotované gumy pre zimnú prevádzku. Ďalšie centrum má v južnom Fínsku, kde pre zmenu testuje pneumatiky určené pre letnú prevádzku. Ak jazdíte často horskými oblasťami, potom sú pre vás pneumatiky Nokian tou najlepšou voľbou. Na severe Fínska za polárnym kruhom si postavil moderné testovacie centrum, kde prebiehajú testy najnovších pneumatík v drsných prírodných podmienkach.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian Tyres
235/50 R18 101V
B
C
69 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
69 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru