Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Nokian Wetproof SUV

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
98V

Pneumatika Nokian Wetproof SUV predstavuje bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre osobné vozidlá a SUV. Najnovšia inovácia, Lamely Cross-Block a prepadové drážky, umožňujú pneumatike presné zatáčanie a vynikajúcu priľnavosť, a to...
Viac informácií

Letné -50%
Wetproof SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -50%

Pneumatika Nokian Wetproof SUV predstavuje bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre osobné vozidlá a SUV. Najnovšia inovácia, Lamely Cross-Block a prepadové drážky, umožňujú pneumatike presné zatáčanie a vynikajúcu priľnavosť, a to aj v prípade, keď sú cesty šmykľavé v dôsledku dažďa. Gumová zmes predstavuje najnovší technologický vývoj. Nechýba samozrejme technológie golfovej loptičky a technológie tichých bočníc. Pneumatiky sú vybavené technológiou Responsive Lock, ktorá upevňuje pozdĺžne rebrá tak, aby odtekanie prebytočnej vody bolo efektívnejšie. Pneumatika Nokian Wetproof SUV pracuje príkladným spôsobom v širokom rozsahu teplôt a maximálne zvyšuje priľnavosť na mokrom povrchu. Znižuje tvorbu tepla počas konania, a tým zlepšuje odolnosť voči opotrebovaniu. Vylepšením, ktoré pomáha účinne bojovať proti akvaplaningu, je Nokian Tyres Coanda Technology, ktorá urýchľuje odvod vody z pneumatík. Inteligentné silika od firmy Nokian, bola vyvinutá špeciálne pre vyššie rýchlosti.

Silné stredové rebro zosilňuje stredovú časť, zatiaľ čo bola oveľa silnejšia gumová zmes zdvihnutá pod povrchom, tým sa zaisťuje bezpečné riadenie aj pri vysokých rýchlostiach a v extrémnych situáciách. Technológia Coanda zaisťuje rýchlejší odvod vody a tým zlepšuje priľnavosť pneumatiky na vysokom vodnom filme. Presná a stabilné v podmienkach rýchlo sa meniaceho počasia jedinečná priľnavosť a bezpečnosť na mokrých cestách, komfort a úspora. Vďaka novej gumovej zmesi Aqua Hybrid s modernými typmi polymérov a vylepšenú kremíkovú štruktúrou dochádza k zlepšeniu priľnavosti za mokra a na zníženie valivého odporu. Vďaka jedinečnému konceptu dvojitej bezpečnostnej zóny je zaistená optimálna kontaktná plocha a tým prvotriedne priľnavosť na mokrom povrchu. Ak sú niekde pneumatiky, ktoré boli vyvinuté vo všetkých ohľadoch tak, aby nedali šancu aquaplaningu, potom to sú práve Nokian Tyres WetProof.

Najvýznamnejšími vlastnosťami sú vynikajúce brzdný výkon na mokrých vozovkách a efektívne odolnosť voči aquaplaningu aj v daždivých dňoch. Dezénové drážky sú obohatené prvkami, ktoré do seba zapadajú a pôsobí vzájomne proti sebe v mieste kontaktu pneumatiky s vozovkou, čím zvyšujú stabilitu riadenia. Pneumatika Nokian Wetproof SUV je rozdelená na dve zóny, bezpečnostné zona na mokre na vnútornej strane, zona pre stabilitu na vonkajšej strane, dezénové krajné bloky sú spevnené a tuhšie, ale s mäkšie zmesou, takže pneumatika bude ďaleko lepšie držať v zákrutách. Pneumatika Nokian Wetproof SUV má dve bezpečnostné zóny, ktoré poskytujú perfektnú priľnavosť a kontaktnú plochu, technológiu, ktorá sa stará o odvádzanie prebytočnej vody, alebo zmes, ktorá znižuje valivý odpor. V blízkosti vonkajšej pätky plášťa sa lamely Cross podieľajú spolu s pevnejším rebrom na zaistenie stability riadenia.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru