Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

 • SUV-silničné
  Zosílená
 • Odporúčame

Pirelli Scorpion Verde

 • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
102H

Pneumatika SCORPION™ VERDE pre vozidlá SUV a Crossover predstavuje inovatívnu kombináciu materiálov, štruktúr a dezénov behúňa od Pirelli. Vďaka nízkemu valivému odporu a zníženej hmotnosti ponúka nižšiu spotrebu paliva a...
Viac informácií

Letné -58%
Scorpion Verde

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -58%

Pneumatika SCORPION™ VERDE pre vozidlá SUV a Crossover predstavuje inovatívnu kombináciu materiálov, štruktúr a dezénov behúňa od Pirelli. Vďaka nízkemu valivému odporu a zníženej hmotnosti ponúka nižšiu spotrebu paliva a emisie CO2, spájajúce úspory, ohľaduplnosť k životnému prostrediu, pohodlie a bezpečnosť na všetkých typoch vozoviek. Optimalizovaný sled rozstupu a fázovania zaistí nižší vnútorný hluk, zatiaľ čo vyvážený pomer silikovej zmesi behúňa prispieva k vysokému kilometrovému nájazdu a stabilnému výkonu. Inovatívna zmes so špeciálnymi polymérmi zaisťuje výborný výkon za mokra.

Pneumatiky RUN FLAT predstavujú záruku bezpečnosti, umožňujú lepšiu kontrolu nad vozidlom v núdzových podmienkach a umožňujú bezpečne pokračovať v jazde aj pri rýchlej strate tlaku vzduchu (dostupné iba vo vybraných rozmeroch). PIRELLI NOISE CANCELLING SYSTEM™ (PNCS) je technológia schopná znížiť hluk vo vnútri vozidla o polovicu vďaka zariadeniu pohlcujúcemu zvuk, ktoré je aplikované na vnútornú obvodovú stenu pneumatiky (dostupné iba pri vybraných rozmeroch).

SEAL INSIDE™ je revolučná technológia konštrukcie pneumatiky, ktorá umožňuje vodičom pokračovať v jazde bez straty tlaku vzduchu aj po prepichnutí pneumatiky vonkajším predmetom (dostupné iba vo vybraných rozmeroch). Pirelli Scorpion Verde je vyvážená letná pneumatika s výborným správaním na mokrých aj suchých cestách, nízkou spotrebou paliva a pohodlnou jazdou. Jej schopnosti v teréne sú priemerné.

Distribúcia pneumatík Pirelli zahŕňa 160 krajín a sieť takmer 10000 distribútorov. Spoločnosť Pirelli sa skladá z 25 tovární po celom svete. V Miláne je najdôležitejšie výskumné a vývojové stredisko, ktoré riadi ostatné továrne v rôznych krajinách. Vďaka technologickému zameraniu sa spoločnosť Pirelli zjednotila s poprednými výrobcami automobilov a motocyklov, vďaka tomuto spojeniu vzišlo veľké množstvo homologácií pre modely luxusných automobilových firiem. Pirelli sa predovšetkým sústredí na vývoj športových a výkoných pneumatík. V súčasnej dobe je piatym najväčším svetovým producentom na trhu pneumatík. Vyniká v smere technologických a výskumných schopnostiach a profesionálnych zručnostiach zamestnancov. Spoločnosť Pirelli je obrovský medzinárodný podnik s dlhoročnou tradíciou, ktorá siaha ďaleko do minulého storočia.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
215/65 R16 102H
B
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

 • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
 • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
 • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

 • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
 • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
 • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru