Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné

Nokian Tyres Wetproof SUV

Rozmery
Šírka
265
Profil
70
Priemer
R16
112H

Pneumatika Nokian Wetproof SUV predstavuje bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre osobné vozidlá a SUV. Najnovšia inovácia, Lamely Cross-Block a prepadové drážky, umožňujú pneumatike presné zatáčanie a vynikajúcu priľnavosť, a to...
Viac informácií

Letné
Wetproof SUV
Momentálne nedostupné

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné

Pneumatika Nokian Wetproof SUV predstavuje bezpečnú a spoľahlivú voľbu pre osobné vozidlá a SUV. Najnovšia inovácia, Lamely Cross-Block a prepadové drážky, umožňujú pneumatike presné zatáčanie a vynikajúcu priľnavosť, a to aj v prípade, keď sú cesty šmykľavé v dôsledku dažďa. Gumová zmes predstavuje najnovší technologický vývoj. Nechýba samozrejme technológie golfovej loptičky a technológie tichých bočníc. Pneumatiky sú vybavené technológiou Responsive Lock, ktorá upevňuje pozdĺžne rebrá tak, aby odtekanie prebytočnej vody bolo efektívnejšie. Pneumatika Nokian Wetproof SUV pracuje príkladným spôsobom v širokom rozsahu teplôt a maximálne zvyšuje priľnavosť na mokrom povrchu. Znižuje tvorbu tepla počas konania, a tým zlepšuje odolnosť voči opotrebovaniu. Vylepšením, ktoré pomáha účinne bojovať proti akvaplaningu, je Nokian Tyres Coanda Technology, ktorá urýchľuje odvod vody z pneumatík. Inteligentné silika od firmy Nokian, bola vyvinutá špeciálne pre vyššie rýchlosti.

Silné stredové rebro zosilňuje stredovú časť, zatiaľ čo bola oveľa silnejšia gumová zmes zdvihnutá pod povrchom, tým sa zaisťuje bezpečné riadenie aj pri vysokých rýchlostiach a v extrémnych situáciách. Technológia Coanda zaisťuje rýchlejší odvod vody a tým zlepšuje priľnavosť pneumatiky na vysokom vodnom filme. Presná a stabilné v podmienkach rýchlo sa meniaceho počasia jedinečná priľnavosť a bezpečnosť na mokrých cestách, komfort a úspora. Vďaka novej gumovej zmesi Aqua Hybrid s modernými typmi polymérov a vylepšenú kremíkovú štruktúrou dochádza k zlepšeniu priľnavosti za mokra a na zníženie valivého odporu. Vďaka jedinečnému konceptu dvojitej bezpečnostnej zóny je zaistená optimálna kontaktná plocha a tým prvotriedne priľnavosť na mokrom povrchu. Ak sú niekde pneumatiky, ktoré boli vyvinuté vo všetkých ohľadoch tak, aby nedali šancu aquaplaningu, potom to sú práve Nokian Tyres WetProof.

Najvýznamnejšími vlastnosťami sú vynikajúce brzdný výkon na mokrých vozovkách a efektívne odolnosť voči aquaplaningu aj v daždivých dňoch. Dezénové drážky sú obohatené prvkami, ktoré do seba zapadajú a pôsobí vzájomne proti sebe v mieste kontaktu pneumatiky s vozovkou, čím zvyšujú stabilitu riadenia. Pneumatika Nokian Wetproof SUV je rozdelená na dve zóny, bezpečnostné zona na mokre na vnútornej strane, zona pre stabilitu na vonkajšej strane, dezénové krajné bloky sú spevnené a tuhšie, ale s mäkšie zmesou, takže pneumatika bude ďaleko lepšie držať v zákrutách. Pneumatika Nokian Wetproof SUV má dve bezpečnostné zóny, ktoré poskytujú perfektnú priľnavosť a kontaktnú plochu, technológiu, ktorá sa stará o odvádzanie prebytočnej vody, alebo zmes, ktorá znižuje valivý odpor. V blízkosti vonkajšej pätky plášťa sa lamely Cross podieľajú spolu s pevnejším rebrom na zaistenie stability riadenia.

Nový EÚ štítok

EU
Nokian Tyres
265/70 R16 112H
A
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
A
C
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru