Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Bridgestone R660 Eco

Rozmery
Šírka
205
Profil
65
Priemer
R16
107T
C

Pneumatika Bridgestone Duravis R660, to je hospodárnosť, ovládateľnosť na mokre, odolnosť. Vysoké ceny palív znamenajú, že aj malé zníženie ich spotreby môže v celkovom výsledku priniesť veľkú úsporu. Vďaka vylepšenému...
Viac informácií

Letné -48%
R660 Eco

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -48%

Pneumatika Bridgestone Duravis R660, to je hospodárnosť, ovládateľnosť na mokre, odolnosť. Vysoké ceny palív znamenajú, že aj malé zníženie ich spotreby môže v celkovom výsledku priniesť veľkú úsporu. Vďaka vylepšenému tvaru dezénu je zaistená spoľahlivá a istá ovládateľnosť v širokom rozsahu podmienok. Duravis R660 zaisťuje vďaka Super-S kostre zníženú spotrebu paliva. Vynikajúca životnosť zaisťuje nízke prevádzkové náklady, čo ešte zvyšuje vašu ziskovosť. Pneumatika Duravis R660 bola vyvinutá pre maximálnu výdrž a odolnosť voči opotrebovaniu. Pre bezpečný, spoľahlivý a nákladovo efektívnu prevádzku je Duravis jedinou voľbou. Rebrový dezén odvádza vodu rýchlo z kontaktnej plochy a zaručuje krátku brzdnú dráhu na mokrom povrchu.

Pestrý sortiment pneumatík Bridgestone pre osobné automobily a vozidlá 4x4 uspokojí nároky každého vozidla a jazdného štýlu. Nezáleží na tom, či jazdíte v lete alebo v zime a či dávate prednosť dlhším pokojným cestám alebo športovej jazde. Súčasne sa postarajú o zníženie spotreby paliva a ušetrí vám čas aj peniaze. Bridgestone Europe so sídlom v Belgicku je stopercentnou dcérskou firmou Bridgestone Corporation, najväčšej spoločnosti na svete v sektore výroby pneumatík a gumárenských produktov na svete, so sídlom v Tokiu. Bridgestone Europe má zastúpenie vo viac ako 60 krajinách s celkovo viac ako 18 200 zamestnancami. V rámci svojho regiónu prevádzkuje 14 závodov na výrobu pneumatík a súvisiacich produktov, významné vývojové a výskumné centrum a skúšobné polygón. Prémiové pneumatiky spoločnosti Bridgestone Europe sa predávajú na celom svete. V Českej republike pôsobí Bridgestone od roku 1994 a dodáva sem kompletný rad osobných, nákladných, motocyklových, poľnohospodárskych a stavebných pneumatík značiek Bridgestone, Firestone, Dayton a First Stop. Sídlo spoločnosti je v Prahe.

EÚ štítok

EU
A
A
70 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru