Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Záběrová (poháněná)
  • Prémiová kvalita

Hankook DH31

Rozmery
Šírka
315
Profil
80
Priemer
R22.5
156L
M+S 3PMSF

Pneumatika Hankook DH31 svojou cenou a výkonom absolútne presvedčí. Nákladné pneumatiky Hankook DH31 sú určené pre hnaciu nápravu. Prevedenie behúňa pneumatiky Hankook DH31 tvorí 6 tuhých rebier a šesťhranné bloky...
Viac informácií

-41%
DH31

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

-41%

Pneumatika Hankook DH31 svojou cenou a výkonom absolútne presvedčí. Nákladné pneumatiky Hankook DH31 sú určené pre hnaciu nápravu. Prevedenie behúňa pneumatiky Hankook DH31 tvorí 6 tuhých rebier a šesťhranné bloky za účelom dosiahnutia dokonalejšie priľnavosti k vozovke, vyššieho kilometrického výkonu a zníženie nepravidelného opotrebovania. Optimalizovaný dezén sa stará o optimálne dotyk s vozovkou a rovnomerné opotrebovanie pri stúpajúcom kilometrovom výkone. Špeciálny tvar dezénu pneumatiky Hankook DH31 zaručuje v spojení s novo vyvinutou zmesou behúňa optimálny záber. Samoregenerující lamely, ktoré sú inovácií patentovanou výrobcom Hankook, sa nachádza v strede každého bloku pneumatiky, a sú preventívnym opatrením pred prasklinami hrán blokov, čo sa prejavuje dobrou trakciou po celú dobu životnosti pneumatiky. Pneumatika Hankook Smartflex DH31 je zodpovedajúci pneumatikou na hnacej nápravy pre diaľkovú i regionálnu dopravu. Pneumatika je vybavená modernou technológiou "Špirálovo vynutého nárazníka 'čo znamená, navinutie nekonečného oceľového nárazníka medzi tradičné vysoko pevnej oceľovej nárazníky, čo sa prejavuje významne zvýšenou odolnosťou nárazníkovej vrstvy. Nová technológia pneu Hankook DH31 zaručuje predĺženú životnosť pneumatiky. Špecialista pre hnacie nápravy Hankook DH31 je určený pre stredné vzdialenosti.

Hankook Tire je jeden z najväčších a najrýchlejšie rastúcich výrobcov pneumatík pre osobné automobily, ľahké nákladné vozidlá, 4x4 a SUV, nákladné automobily a autobusy. Hankook Tire vyvíja špičkové technológie pre zvýšenie zákazníckej spokojnosti. Hankook dodáva pneumatiky do 185 krajín a je celosvetovo na siedmom mieste v predaji. Spoločnosť má viac ako 14 000 zamestnancov v štyroch regionálnych centrálach, viac ako dvadsiatich zahraničných pobočkách, piatich vývojových centrách a má 70% príjmov prostredníctvom zahraničných trhov. Vďaka technológii KONTROL vychádzajú z výroby pneumatiky, ktoré vykazujú priaznivé vlastnosti v tých štyroch oblastiach, ktoré zákazníci považujú za kľúčové pri výbere vhodných pneumatík, a to: výkon, bezpečnosť, pohodlie a vplyv na životné prostredie. Výrobca pneumatík Hankook je už dlhú dobu aktívne na poli športu. Teraz sa rozhodol sponzorovať Real Madrid CF. Hankook roztáča koleso svojich športových aktivít ešte viac a teraz podpísal zmluvu s globálnou účinnosťou s futbalovým klubom Real Madrid CF. Zmluva je platná od júna 2016 a je uzatvorená na tri nadchádzajúce herné obdobie.

EÚ štítok

EU
C
D
75 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru