Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Fulda Kristall Control SUV

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
235
Profil
55
Priemer
R17
103V

Vysoko výkonná SUV pneumatika Fulda Kristall Control SUV pre náročné zimné podmienky s dlhou životnosťou. Optimalizovaný tvar stopy s jednotným rozložením tlaku, ktorý sa prejaví rovnomerným opotrebením. Vyvýšené miesta medzi...
Viac informácií

Zimné -28%
Kristall Control SUV

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -28%

Vysoko výkonná SUV pneumatika Fulda Kristall Control SUV pre náročné zimné podmienky s dlhou životnosťou. Optimalizovaný tvar stopy s jednotným rozložením tlaku, ktorý sa prejaví rovnomerným opotrebením. Vyvýšené miesta medzi stredovými blokmi vedú k zvýšenej tuhosti behúňa, a tým k zvýšenej stabilite vozidiel SUV na suchých cestách. Stredové drážky vytvárajú zámkovú sieť, ktorá za jazdy zachytáva sneh a udržuje vozidlo v pohybe aj v náročných snehových podmienkach a zaisťuje vynikajúcu ovládanie na snehu.

Rovné lamely na povrchu behúňa umožňujú použitie väčšieho objemu gumy. Toto v kombinácii s 3D technológiou Bubble Blade poskytuje silnejšie bloky pre lepšie ovládanie na suchých cestách a zaisťuje vysoký výkon na suchých zimných cestách. Ploché a široké (Schwartz, Breit, Stark) dutiny umožňujú vysoký nájazd a nižšiu spotrebu paliva.

Nový EÚ štítok

EU
Fulda
235/55 R17 103V
C
C
71 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru