Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-zimné
    Zosílená

Pirelli Winter Sottozero III

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
255
Profil
35
Priemer
R21
98V

Pneumatika Winter Sottozero 3 je pneumatika vyrobená pre high-end prémiová vozidla. Bezpečná za všetkých podmienok. Šípový dezén pomáha maximálnu trakciu na snehu, rozšírená styčná plocha znamená vyššiu bezpečnosť a vylepšené...
Viac informácií

Zimné -50%
Winter Sottozero III

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -50%

Pneumatika Winter Sottozero 3 je pneumatika vyrobená pre high-end prémiová vozidla. Bezpečná za všetkých podmienok. Šípový dezén pomáha maximálnu trakciu na snehu, rozšírená styčná plocha znamená vyššiu bezpečnosť a vylepšené 3D lamely zlepšujú ovládateľnosť na suchu, ktorú je v zime v našich podmienkach tiež vhodné brať do úvahy. Pre vozidlá vyššej a najvyššej třídyPirelli WINTER SOTTOZERO Serie III má symetrický dezén, ktorý však oproti druhej generácii prešiel výraznou zmenou. Bola navrhnutá s ohľadom na vývoj moderných vozidiel a na dosiahnutie maximálnej bezpečnosti, ovládateľnosti a výkonu za všetkých poveternostných podmienok. V Kombináciou práce automobilových technikov a skúseností nášho výskumného tímu vznikla nová pneumatika Winter Sottozero 3, vyvinutá pre budúce generácie automobilov, ktorá umožňuje vodičovi vychutnať si najlepší možný výkon bez kompromisov za všetkých poveternostných podmienok.

Oveľa častejšie ale vodiči ocenia rozšírené pozdĺžne drážky, ktoré perfektne odvádza vodu. Bezpečnosť, ovládateľnosť a výkon, to sú tri hlavné oblasti, na ktoré sa v Pirelli pri vývoji tejto pneumatiky zamerali. Pneumatiky dokonale kombinujú vlastnosti každého modelu vozidla pre maximalizáciu ich typických vlastností. Prémiová zimné pneu Ekologicky šetrná pneumatika Bezpečná za všetkých podmienok Pre vozidlá vyššej a najvyššej triedy Pirelli WINTER SOTTOZERO Serie III má symetrický dezén, ktorý však oproti druhej generácii prešiel výraznou zmenou. Zvoľte pre svoj automobil to najlepšie, čo je medzi zimnými pneu k dispozícii, vyberte Pirelli WINTER SOTTOZERO Serie III. Ekológia je trendom, a ako je u Pirelli už dobrý zvykom, tak aj tento model pneumatiky má, v súlade s ekologickými trendmi, nižší valivý odpor.

Šípový dezén pomáha maximálnu trakciu na snehu, rozšírená styčná plocha znamená vyššiu bezpečnosť a vylepšené 3D lamely zlepšujú ovládateľnosť na suchu, ktorú je v zime v našich podmienkach tiež vhodné brať do úvahy. Ekológia je trendom, a ako je u Pirelli už dobrý zvykom, tak aj tento model pneumatiky má, v súlade s ekologickými trendmi, nižší valivý odpor. Ekologicky šetrná pneumatika. Výhody pneumatík RunOnFlat: žiadny problém v prípade defektu. Zvoľte pre svoj automobil to najlepšie, čo je medzi zimnými pneu k dispozícii, vyberte Pirelli WINTER SOTTOZERO Serie III. Aby pneumatiky mohli poskytnú čo najlepšie vlastnosti, spolupracoval pneumatikársky gigant pri ich vývoji priamo s výrobcami prestížnych vozidiel. V prvovýrobe je pneumatika používaná na vozidlo MERCEDES E CLASS. Oveľa častejšie ale vodiči ocenia rozšírené pozdĺžne drážky, ktoré perfektne odvádza vodu. Je to pneumatika pre budúcu generáciu automobilov.

Nový EÚ štítok

EU
Pirelli
255/35 R21 98V
B
C
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

EÚ štítok

EU
B
C
73 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)
Nahoru