Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Sava Eskimo LT

Rozmery
Šírka
215
Profil
60
Priemer
R16
103T
C

Zvýšená tuhosť behúňa, ktorá je zaistená dvojúrovňovým obvodovými hrbolčeky medzi blokmi pneumatiky Sava Eskimo LT, čo vedie k menej oderu. Pôsobivá vysoká priľnavosť pneumatiky Sava Eskimo LT v snehu. Spoľahlivý...
Viac informácií

Zimné -41%
Eskimo LT

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -41%

Zvýšená tuhosť behúňa, ktorá je zaistená dvojúrovňovým obvodovými hrbolčeky medzi blokmi pneumatiky Sava Eskimo LT, čo vedie k menej oderu. Pôsobivá vysoká priľnavosť pneumatiky Sava Eskimo LT v snehu. Spoľahlivý výkon pneumatiky Sava Eskimo LT na mokrých vozovkách. Optimálne AquaGroove pozície. Maximálne množstvo ostrých hrán zaistí väčší záber na snehu. Pneumatika Sava Eskimo LT šetrí náklady: dobrá kilometrová životnosť ťažko naložených vozov Block Reinforcer. Zvýšená styčná plocha s ľadom, aby sa dosiahlo vyššej sily prevodu. Maximálna hrany pneumatík. Optimálne umiestnené drážky absorbujú a rýchlo rozprašujú vodu a topiacom sneh mimo behúň pneumatík Sava Eskimo LT. Zlepšený záber na ľade, XL stopa.

Pneumatika má symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake - Trojvrcholová hora so snehovou vločkou), znamená to, že pneumatiky spĺňajú požiadavky Európskej únie tykajúce sa zimných pneumatík, symbol je poskytnutý konkrétnemu modelu pneumatík po presných testoch kontrolujúcich priľnavosť na snehu.

Pneumatiky Sava patrí do koncernu Goodyear (Goodyear, Dunlop, Sava, Fulda, Debica) a sú vyrábané podľa najvyšších kvalitatívnych štandardov. Pneu Sava garantujú výborné jazdné vlastnosti a hospodárnu prevádzku vášho automobilu. Aktuálne dezény: Letné pneumatiky: Sava Intensa, Sava Perfekta a Sava Effecta Zimné pneumatiky: Sava Eskimo S3 a Sava Trenta. Eskimo LT Pneumatiky pre nákladné vozidlá v nečakaných zimných podmienkach a vodiči, ktorí si uvedomujú ich hodnotu.

Nový EÚ štítok

EU
Sava
215/60 R16 103T
C
D
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru