Vážení zákazníci, dňa 19.7.2024 bude predajňa servis a sklad otvorený len do 15:00. Za pochopenie ďakujeme.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Semperit Van-Grip 3

Rozmery
Šírka
215
Profil
65
Priemer
R16
109/107R
C

Semperit Van-Grip 3 je zimná pneumatika navrhnutá pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá, ktorá poskytuje vynikajúcu výkonnosť v chladných podmienkach, vrátane snehu, ľadu a mokrých ciest. Pneumatika vyniká niekoľkými kľúčovými...
Viac informácií

Zimné -34%
Van-Grip 3

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Zimné -34%

Semperit Van-Grip 3 je zimná pneumatika navrhnutá pre dodávky a ľahké úžitkové vozidlá, ktorá poskytuje vynikajúcu výkonnosť v chladných podmienkach, vrátane snehu, ľadu a mokrých ciest. Pneumatika vyniká niekoľkými kľúčovými technológiami, ktoré ju robia ideálnou pre zimné použitie. Po prvé, používa špeciálnu zmes, ktorá zostáva mäkká a ohybná aj v chladných teplotách, čo zaisťuje výborný úchop a trakciu na snehu a ľade. Ďalej má unikátnu vzorku dezénu, ktorá je navrhnutá tak, aby maximalizovala trakciu a minimalizovala riziko "akvaplaningu" na mokrých cestách. Okrem toho má konštrukciu s vystuženou bočnicou, čo prispieva k zvýšenej stabilite a ovládateľnosti za všetkých podmienok.

Semperit Van-Grip 3 je obľúbenou voľbou majiteľov dodávok a ľahkých úžitkových vozidiel, ktorí žijú v oblastiach s chladnými zimami alebo potrebujú pneumatiku, ktorá môže poskytovať spoľahlivý výkon v zimných podmienkach. Pneumatika je tiež ideálnou voľbou pre podniky, ktoré potrebujú pneumatiku, ktorá môže poskytovať spoľahlivý výkon v zimných podmienkach.

Pokiaľ hľadáte zimnú pneumatiku pre svoje dodávkové vozidlo alebo ľahké úžitkové vozidlo, Semperit Van-Grip 3 je skvelou voľbou. Ponúka vynikajúcu výkonnosť v chladných podmienkach, zvyšuje bezpečnosť a sebaistotu pri zimnom riadení a znižuje riziko nehôd.

Nový EÚ štítok

EU
Semperit
215/65 R16 109/107R
C
E
73 dB

Nové nariadenie EÚ zavádzajú požiadavky na označovanie pneumatík týkajúce sa zobrazenie informácií o spotrebe paliva (valivom odpore), priľnavosti za mokra a vonkajšom hluku z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagáciou palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Na štítku všeobecne platí, že trieda A je najlepšie, trieda E je najhoršie.

Spotreba paliva spojená s valivým odporom pneumatiky

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smeru jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom na to, že pneumatiky prispievajú z 20% na celkovej spotrebe paliva pri osobných áut a až z 35% pri nákladných, je dôležité dosiahnuť nízke hodnoty valivého odporu.

Bezpečnosť za mokra

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Vonkajší hluk (v decibeloch)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí od viacerých faktorov, akými napríklad sú: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky. Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • Sýto zatemnené písmeno A - najnižšia trieda hlučnosti (najtichší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno B - stredná trieda hlučnosti (hlučnejší pneu).
  • Sýto zatemnené písmeno C - najvyššia trieda hlučnosti (veľmi hlučná pneu).

Priľnavosť na snehu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na snehu. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Priľnavosť na ľadu

Tento symbol je uvádzaný prevažne na zimných či celoročných pneumatikách. Pneumatiky s týmto symbolom na štítku majú veľmi dobrú priľnavosť na zľadovatených plochách či vozovkách. Uspejú aj v náročných zimných podmienkach.

Nahoru