Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Dunlop

Firma Dunlop je skutočným priekopníkom v svojom obore. John Boyd Dunlop získal patent na pneumatiku už roku 1888, firmu založil o rok neskoršie. A do následnej histórie pneumatík spoločnosť zasiahla skutočne výrazne. Roku 1935 napríklad vozidlo s pneumatikami Dunlop pokorilo rýchlosť 480 km/h, roku 1945 zasa Dunlop začal vyrábať bezdušové pneumatiky.

Slávna značka zásobuje britský šampionát cestovných vozov BTCC. Nesmazateľnú stopu pravidelne zanecháva aj vo vytrvalostných závodoch 24 hodín Le Mans, ktorým dodáva pneumatiky pre nižšiu kategóriu LMP špeciálov. A pneumatiky Dunlop nájdete aj v motocyklových súťažiach Moto 3 a Moto 2.

Na pneu Dunlop sa však môžete zviezť aj vy. Pozrite sa na najobľúbenejšie pneumatiky Dunlop v našej ponuke, najčastejšie sú to tie s rozmerami 205/55 R16.

Pneumatiky značky Dunlop sa po slovenských cestách preháňajú obuté na osobných autách, SUV, úžitkových vozoch aj motorkách. Firma s dlhoročnou tradíciou je známa svojim inovatívnym prístupom, a tak šoféra vždy prekvapí niečím extra. Pre osobné vozy preto ponúka Dunlop vždy pneumatiky prémiovej kvality – a to ako sezónne, tak celoročné pneu.

Na predných priečkach obľúbenosti sa medzi šoférmi dlhodobo drží letný model Dunlop BluResponse. Cenia si na ňom predovšetkým spoľahlivosti a dlhej životnosti. Prednosťou týchto pneu je aj krátka brzdná dráha na mokrom aj suchom povrchu a dobrá odozva vozovky, ktorá umožňuje presnejšie a istejšie ovládanie vozidla.

Okrem názoru ostatných šoférov majú veľkú vypovedaciu hodnotu aj profesionálne testy pneumatík. V tých bodovali zimné pneumatiky SP Winter Sport 4D. Dôvodom ich úspechu boli ich vyvážené jazdné vlastnosti (na mokrom, zasneženom aj suchom povrchu) a nízka spotreba paliva.

Vysokú kvalitu si držia aj pneumatiky Dunlop pre SUV a off roady. Tie poskytujú obstojnú priľnavosť na mokrých cestách, rovnako ako schopnosť prevencie aquaplaningu. Šoféri si okrem dobrých jazdných vlastností týchto pneumatík pochvalujú aj pomerne nízku hlučnosť a primeranú kúpnu cenu.

V kategórii moto pneu, sa Dunlop môže pochváliť ponukou kvalitných pneumatík pre cestnú, závodnú aj terénnu jazdu. Motorkári si ich kupujú predovšetkým kvôli spoľahlivosti na mokrej vozovke a stabilite pri náklonoch v zatáčkach.

Na svojich stránkach výrobca píše: „Naše kolesá sa nikdy nezastavia.“ Tento výrok sa dá chápať ako dôkaz viery vo vlastné výrobky. Ide ale aj o narážku na neustále inovácie, ktoré z dielne Dunlop prichádzajú takmer nepretržito už 125 rokov. Ich prístup je pochopiteľný – keď sa svetu uvediete ako vynálezci modernej pneumatiky, jedná sa o veľký záväzok.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru