Potrebujete poradiť?
Telefón +421 02 6820 6080

Upresniť parametre

Kleber

Prvé pneumatiky značka Kleber vyrobila vo Francúzsku roku 1911, aj keď samotná spoločnosť bola založená už roku 1910. Do výroby nasledovne zasiahla druhá svetová vojna a produkcia Kleber sa naplno rozbehla až roku 1944.

Roku 1930 firma vyrobila takisto aj prvné pneumatiky pre lietadlá a neskoršie vďaka ich vlastnostiam pneumatikáreň Kleber vybavila aj slávne lietadlo Concorde – to sa písal rok 1969. Časom Kleber našiel aj ideálneho maskota pre svoje pneumatiky, psa boxéra. Ten symbolizuje ich silu a výdrž.

Kleber neustále prichádza s praktickými novinkami, takže zákazníci od tejto značky získávajú iba kvalitu.

Objednajte si aj vy kvalitné letné pneumatiky Kleber ešte dnes. Medzi najpredávanejšie zimné pneu Kleber patria pneumatiky s rozmermi 185/65 R15.

Pneumatiky Kleber sa radia k vyššej strednej triede. Vďaka kombinácii nadpriemerných jazdných vlastností a relatívne nízkej cene predstavujú ideálnu variantu predovšetkým pre obutie osobných vozov, a to ako pre letnú, tak pre zimnú sezónu.

Z ponuky pneu pre letnú sezónu si šoféri obľúbili predovšetkým model Kleber Dynaxer HP 3. Dôvodom sú vynikajúce jazdné vlastnosti pri pomerne nízkej kúpnej cene. Pre jazdenie v zimných podmienkach väčšina šoférov volí Kleber Krisalp HP. Chvália si predovšetkým ich dlhú životnosť a bezpečnú jazdu zaručovanú dobrou priľnavosťou k vozovke.

Pre šoférov, ktorí nie sú na cestách príliš často, predstavujú vhodnú alternatívu k sezónnemu obutiu auta celoročné pneumatiky. Ak medzi túto skupinu šoférov patríte aj vy, pozrite sa na širokú ponuku celoročných pneu značky Kleber.

Obľube sa ale tešia aj pneumatiky pre úžitkové vozidlá. Pre letnú prevádzku na cestách je určená rada Kleber Transpro. Šoféri nákladných vozidiel oceňujú predovšetkým jej nízku hlučnosť, veľmi dobré brzdné vlastnosti a znateľný vplyv na zníženie spotreby pohonných hmôt. S príchodom zimných mesiacov väčšinou prezúvajú na pneu Kleber Transalp 2. U tých si okrem uvedenej nízkej spotreby paliva chvália aj ich dlhú životnosť a vysokú odolnosť.

Francúzsky výrobca je mimo iné oficiálnym dodávateľom pneumatík pre vozy slávneho cyklistického závodu Tour de France – jazdia na nich všetky vozidlá organizačného tímu.

Značka Kleber nesie meno po francúzskom generálovi, ktorý sa preslávil vo francúzskych revolučných vojnách. Od roku 1981 je súčasťou koncernu Michelin.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru