Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

TyreReviews 2022

Šírka
225
Profil
45
Priemer
17

Celoročné pneumatiky sa snažia byť jedinou pneumatikou pre každú situáciu, ale ako vieme, žiadna pneumatika nemôže vynikať v každej kategórii, čo znamená, že výrobcovia pneumatík často uberajú z jednej oblasti, aby boli lepší v inej.
Ktorá celoročná pneumatika je teda najlepšia pre VAŠE potreby? Aby ste to zistili, v časopise Tyre Reviews nájdete desať najobľúbenejších celoročných pneumatík na trhu a otestujete ich na snehu, suchu a mokre z hľadiska hlučnosti, komfortu a valivého odporu!

Testovaný rozmer pneumatík je veľmi populárny rozmer 225/45 R17, a hoci tento rok v teste nie sú žiadne nové mená, iný rozmer a iné miesto testovania znamená, že pravdepodobne dostaneme zaujímavé výsledky! Michelin Crossclimate 2 vlani zvíťazil v 16" veľkosti, bude to tento rok inak?
Ak je pre vás sneh dôležitý, mali by ste si pozrieť päť najlepších pneumatík.
Pneumatika Continental AllSeasonContact sa umiestnila na 5. mieste, menej ako 5 % od prvej priečky, a Goodyear Vector 4Season Gen-3 sa umiestnil tesne pred ňou, 4 % od prvej priečky. Obe pneumatiky boli z hľadiska ovládateľnosti dosť podobné, obe boli primárne nedotáčavé s primeranou úrovňou komunikácie a obe sa tiež dobre brzdili. O niečo ďalej bola pneumatika Hankook Kinergy 4S2, ktorá mala veľmi dobrú priľnavosť, ale keď ste sa začali šmýkať, dalo vám trochu viac práce dostať sa z nej. Pneumatika Kleber Quadraxer 2 mala pôsobivú priľnavosť, v skutočnosti sa cítila podobne ako pneumatiky Conti a Goodyear, len bola trochu viac nedotáčavá, ako by ste chceli. Od najlepšej pneumatiky, ktorou bola pneumatika Michelin CrossClimate 2, ju však stále delilo 3,3 sekundy, teda 3 %. Pôvodná pneumatika CrossClimate nebola vždy najlepšia na snehu, pretože bola skutočne zameraná na suchú a mokrú vozovku, ale s pneumatikou CrossClimate 2 sa jej výkon na snehu výrazne zlepšil. Bola to doslova prvá liga a z hľadiska priľnavosti a jazdných vlastností bola rovnako ďaleko ako Bridgestone vzadu. Priľnavosť pneumatík CrossClimate 2 na snehu sa vyrovná zimným pneumatikám.

Názov pneumatiky Sucho Mokro Sneh Led Komfort Hlučnosť Valivý odpor Opotrebenie Celkové hodnotenie
Michelin Crossclimate 2 - - - - - - - -
Hankook H750 Kinergy 4S 2 - - - - - - - -
Goodyear Vector 4Seasons G3 - - - - - - - -
Continental AllSeason Contact - - - - - - - -
Bridgestone Weather Control A005 EVO - - - - - - - -
Falken Euro AS 210 - - - - - - - -
Vredestein Quatrac Pro - - - - - - - -
Pirelli Cinturato All Season SF2 - - - - - - - -
Kleber Quadraxer 2 - - - - - - - -
Tomket Allyear 3 - - - - - - - -
Názov pneumatiky Sucho Mokro Sneh Led Komfort Hlučnosť Valivý odpor Opotrebenie Celkové hodnotenie
Nahoru