Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Zídu sa vám oceľové alebo textilné snehové reťaze?

V zimnom období by sme sa mali pripraviť na zhoršené jazdné podmienky. Najmä v horských oblastiach sú snežné reťaze nevyhnutnosťou. Bez nich by sa vodiči nedostali na určené miesto. Viete ale, ktoré snežné reťaze si máte vybrať?

Zídu sa vám oceľové alebo textilné snehové reťaze?Každý vodič by mal mať v aute snehové reťaze. Počasie je nevyspytateľné a nasnežiť môže behom pár minút. Pri akejkoľvek krízovej situácii stačí nasadiť reťaze na pneumatiky a cestovať bez problémov ďalej. Pred ich kúpou by ste sa mali zamyslieť nad tým, po akom teréne budete jazdiť.

Na čo sa zamerať pri výbere?

Pokiaľ cestujete iba na kratšie trasy a najmä po meste, stačí vám základný typ reťazí. No ak sa chystáte na hory alebo jazdíte po horských terénoch, potrebujete naozaj kvalitné reťaze, ktoré vás nikdy nesklamú.

Snehové reťaze vyberajte na základe typu a rozmerov pneumatík. Zistite, či sa budú dať reťaze použiť aj na vašu značka automobilu. Niektoré značky automobilov podporujú len určité typy snehových reťazí.

Stará dobrá klasika – oceľové snehové reťaze

Na oceľové reťaze sa môžete spoľahnúť, pretože sú vhodné do ťažkého terénu, kde sa stretneme so snehom a ľadom. Ich nasadzovanie na pneumatiku si treba nacvičiť, no mal by to zvládnuť každý. Návod, ako namontovať oceľové reťaze na pneumatiky, nájdete v našom článku http://www.az-pneu.sk/snehove-retaze-ocelove

Zídu sa vám oceľové alebo textilné snehové reťaze?Po ich nasadení je dôležité prejsť na aute aspoň 50 metrov, zastaviť a znovu reťaze dotiahnuť. Musia totiž priliehať na pneumatiky, aby bola jazda bezpečná. Neupnite ich ale príliš silno, aby sa nepoškodil dezén. Pokiaľ dáte snehovým reťaziam naozaj zabrať, môžu sa opotrebovať. Takýto problém sa dá jednoducho vyriešiť otočením reťazí. Ak by bolo ich opotrebovanie veľké, radšej ich vymeňte a predídete ich roztrhnutiu. Pred ich uskladnením ich očistite a a umyte.

Textilné snehové reťaze alebo aj snehové ponožky

S textilnými snehovými reťazami sa už niektorí vodiči stretli. Sú totiž vhodné aj na drahšie vozidlá so zníženým podvozkom, pretože sa nedotýkajú blatníkov, tým pádom ich nemôžu poškodiť. Ich montáž je jednoduchšia a rýchlejšia ako pri oceľových reťaziach. Dokonca sa môžu aj prať. http://www.az-pneu.sk/snehove-retaze-textilne

Ďalšou výhodou, ktorá sa vám bude páčiť je, že po nasadení na pneumatiky, sa sami prispôsobia kolesám. Nemusíte teda zastavovať a dostavovať ich ručne. Nie sú ale vhodné do náročnejších terénov. Môžete ich využiť skôr v meste alebo v menej náročných podmienkach.

Vyberte si z ponuky pneuservisu AZ-pneu

V pneuservise AZ-pneu nájdete okrem pneumatík a diskov aj textilné a oceľové snehové reťaze. Vyskúšajte kvalitné oceľové reťaze značky Pewag alebo textilné reťaze Autosock. Z našej širokej ponuky si vyberie každý.

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru