Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Zimné alebo celoročné pneumatiky Continental: ako si správne vybrať

S blížiacou sa zimou nejeden motorista rozmýšľa o tom, aké si kúpiť zimné pneumatiky. Zdanlivo jednoduchá otázka, na ktorú však neexistuje jednoznačná odpoveď. Ak je vašou prioritou bezpečnosť bez kompromisov, potom vám odporúčame, aby ste si vybrali pneumatiky nemeckého výrobcu Continental, ktorý je pre väčšinu vodičov symbolom bezpečnosti a spoľahlivosti.

Continental pneu

Pri výbere zimných pneumatík dbajte predovšetkým na ich kvalitu a bezpečnosť. Výbornou voľbou sú pneumatiky nemeckého výrobcu Continental. 

Pneumatiky Continental, bezpečnosť bez kompromisov

Už od svojho založenia v roku 1871 si dala spoločnosť Continental za cieľ zaisťovať bezpečnosť na cestách bez kompromisov, s komfortom a potešením. Že to so svojím tvrdením myslí vážne, dokazujú renomované testy, v ktorých sa pneumatiky Continental pravidelne umiestňujú na popredných miestach. Nie je preto žiadnym prekvapením, že tieto nemecké pneumatiky patria medzi najpredávanejšie. Takmer každé tretie auto vyrobené v Európe je dodávané práve s pneumatikami značky Continental. Vyskúšajte aj vy jazdu na zimných alebo celoročných pneumatikách z dielne obľúbenej nemeckej značky. Poradíme vám, ktoré si vybrať. 

Zimné pneumatiky pre každého

Maximálnu bezpečnosť v akomkoľvek zimnom počasí vám poskytne pneumatika WinterContact™ TS 860, ktorá je nástupcom veľmi úspešnej série zimných pneumatík Winter Contact TS. Nový zdokonalený model nadväzuje na úspechy svojich predchodcov, a predovšetkým vďaka mimoriadnej jazde na mokrej vozovke sa zaraďuje medzi absolútnu špičku v svojom segmente. Vďaka moderným technológiám poskytuje najlepšie brzdné vlastnosti v akomkoľvek zimnom počasí, skracuje brzdnú dráhu na namrznutých a zľadovatených vozovkách a zaisťuje bezpečnosť v zákrutách na zasneženej vozovke.

Zimná pneumatika WinterContact™ TS 860

Pneumatika WinterContact™ TS 860 vám poskytne maximálnu bezpečnosť v akomkoľvek zimnom počasí. 

Užite si bezpečnú jazdu v športovom vozidle i v SUV

Dôraz na bezpečnosť a športovú jazdu si kladie za cieľ pneumatika WinterContact™ TS 860 S, ktorá je určená hlavne pre výkonné a športové vozidlá, ako je Audi Sport, BMW M, Mercedes Benz AMG alebo Porsche. Skvelé jazdné vlastnosti garantujú potešenie z jazdy najmä na snehu a ľade, a tak si vodič môže užiť športový štýl jazdy aj počas zimy.

Zimná pneumatika WinterContact™ TS 860 S

Pre športové a výkonné vozidlá je vhodná zimná pneumatika WinterContact™ TS 860 S. 

Pre silne motorizované osobné vozidlá a SUV je určená prémiová zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P, ktorá ponúka vynikajúce jazdné vlastnosti na mokrej a zasneženej vozovke aj na ľade. Písmeno “P” na konci znamená, že ide o “performance” pneumatiku, čiže o pneumatiku pre výkonnejšie vozidlá. V testoch sa prvýkrát objavila v roku 2014 a od tej doby nikdy neskončila horšie než na 3. mieste. Unikátna koncepcia pneumatík zaisťuje extrémnu presnosť pri akcelerácii a zatáčaní.

Zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P

Pre silne motorizované osobné vozidlá a SUV je určená prémiová zimná pneumatika WinterContact™ TS 850 P. 

Pneumatika, ktorá zabodovala v desiatkach porovnávacích testov

Perfektnou voľbou pre kompaktné automobily a vozidlá strednej triedy je pneumatika ContiWinterContact™ TS 850, ktorá vyhrala viac ako 47 porovnávacích testov realizovaných automobilovými klubmi a spotrebiteľskými organizáciami. V jazdných vlastnostiach sa jej len máloktorá vyrovná. Vďaka novému konceptu behúňa ponúka vynikajúci záber v akýchkoľvek zimných podmienkach. Nezáleží na tom, či jazdíte po suchom, mokrom alebo zľadovatenom povrchu, prémiová zimná pneumatika ContiWinterContact™ TS 850 so smerovým dezénom a plochým profilom zaistí vášmu vozidlu väčšiu bezpečnosť a lepšiu ovládateľnosť.

Zimná pneumatika ContiWinterContact™ TS 850

Perfektnou voľbou pre kompaktné automobily a vozidlá strednej triedy je pneumatika ContiWinterContact™ TS 850, ktorá sa pravidelne umiestňuje na popredných miestach v nezávislých testoch. 

Celým radom inovácií je vybavená zimná pneumatika Continental ContiWinterContact™ TS 830 P, ktorá bola ako prvá optimalizovaná na použitie s ESP. Tento rad pneumatík bol vyvinutý špeciálne na jazdu v zimnom období a vyznačuje sa asymetrickým behúňom, ktorý je ideálny na suchú aj mokrú vozovku. V porovnaní so starším modelom TS 810 sa tak môže pneumatika pochváliť lepšími vlastnosťami na zľadovatenej vozovke aj na snehu.

Zimná pneumatika ContiWinterContact™ TS 830 P

Prvou pneumatikou optimalizovanou na použitie s ESP sa stala zimná pneumatika Continental ContiWinterContact™ TS 830 P. 

Celoročné pneumatiky, sú vhodné aj pre vás?

Celoročné pneumatiky sú stále populárnejšie. Niet sa čomu čudovať, motoristom odpadá starosť s prezúvaním a uskladňovaním druhej súpravy pneumatík. Vďaka tomu sa zdajú ako výborné riešenie. Na druhej strane nie vždy najlepšie a ideálne pre všetkých. Celoročné pneumatiky sa hodia na pomalú jazdu po meste a pre vodičov, ktorí necestujú v extrémnych zimných podmienkach a  skôr výnimočne jazdia po zasneženej a namrznutej vozovke. Ak je práve toto váš prípad, potom je pre vás celoročná pneumatika ideálnou voľbou. 

Celoročná pneumatika AllSeasonContact™

Vhodná na všetky štyri ročné obdobia je celoročná pneumatika AllSeasonContact™. 

Pôsobivé záberové vlastnosti na zasnežených a mokrých cestách ponúka pneumatika AllSeason Contact™ vhodná na všetky štyri ročné obdobia. Nemecký výrobca prichádza s novou dávkou dizajnu, zložením zmesi a detailne prepracovanou konštrukciou pneumatík, vďaka čomu ponúka najlepšiu palivovú účinnosť aj v prémiovom segmente.

 

Vybrať kvalitné pneumatiky Continental

 

Zdroj fotografií: AZ pneu, Depositphotos.com

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru