Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Continental AllSeason Contact

Rozmery
Šírka
185
Profil
65
Priemer
R15
92T

Prečo meniť pneumatiky pri zmene ročných období, kedy sa môžete rozhodnúť pre pneumatiku Continental AllSeason Contact. Ak žijete v miernom podnebí, najmä v meste a jazdíte menej ako 10 000...
Viac informácií

Celoročné -30%
AllSeason Contact

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -30%

Prečo meniť pneumatiky pri zmene ročných období, kedy sa môžete rozhodnúť pre pneumatiku Continental AllSeason Contact. Ak žijete v miernom podnebí, najmä v meste a jazdíte menej ako 10 000 kilometrov ročne, je táto štvorsezónne pneumatika vhodná pre vaše vozidlo.

Vďaka živiciam a vysokému obsahu oxidu kremičitého v zmesi kaučuku ponúka táto pneumatika skvelú priľnavosť na snehu a mokrých vozovkách. Okrem toho je brzdný účinok na mokrých a suchých vozovkách veľmi dobrý vďaka flexibilnému celoročnému profilu. Nízky valivý odpor pneumatiky je umožnený optimalizovanou geometriou bokov a hĺbkou vzorky, čo vedie k menej návštevám čerpacej stanice.

Celoročné pneumatika Continental AllSeason Contact má pôsobivé záberové vlastnosti na zasnežených a mokrých zimných cestách vďaka adaptívne celoročné zmesi a dobrý brzdný výkon na suchých a mokrých letných cestách vďaka flexibilnému celoročnému profilu dezénu. Najlepší valivý odpor vo svojej triede je dosiahnutý vďaka energeticky optimalizovanej celoročné konštrukciu. Inovatívny celoročné bezpečnosť a účinnosť vďaka AllSeasonContact.

EÚ štítok

EU
B
B
71 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru