Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Jazda na motorke na jeseň? S kvalitnou prípravou nepredstavuje žiadny problém!

Patríte medzi motocyklových nadšencov, ktorí chcú využiť sezónu do posledného dňa a nezľaknú sa zhoršujúceho sa počasia? Jesenné výlety budú krásnym zážitkom, je ale potrebné sa na ne patrične pripraviť. Vhodné oblečenie, prispôsobenie jazdy na motorke poveternostným podmienkam a kvalitné motocyklové pneumatiky predstavujú úplný základ. Čo vás na jeseň čaká na ceste? A ako sa na tieto podmienky pripraviť?

Jazda na motorke na jeseň

Pri jesennej jazde na motorke nezabudnite hlavne na kvalitné pneumatiky a vhodné oblečenie s reflexnými prvkami.

Nízke teploty vás môžu zaskočiť už na začiatku jesene

Septembrové teploty sú síce v posledných rokoch nadpriemerné, aj tak vás ale môže ráno a večer zastihnúť veľmi chladné počasie. Kvalitné motocyklové oblečenie vhodné do nízkych teplôt sa vám v nasledujúcich niekoľkých týždňoch bude určite hodiť. Jazda na motorke bude komfortnejšia aj s vyhrievanými doplnkami, medzi ktoré patria napríklad vložky do topánok, rukoväte alebo rukavice. S klesajúcou teplotou príde rad aj na termobielizeň a ľadvinový pás.

Obľúbenou ochranou proti chladu a dažďu pri jazde na motorke je tzv. psia dečka – nepremokavá zateplená plachta chrániaca jazdca od pása dolu.

Mokrá a klzká vozovka nie je v jeseni ničím výnimočným

Plynulá jazda na motorke by mala byť samozrejmá počas celej sezóny, na mokrej ceste však platí toto pravidlo dvojnásobne. Na jeseň navyše hrozí, že sa na vozovke môže nachádzať opadané lístie, ihličie, plody, konáre alebo ranná námraza. Zvýšenú opatrnosť venujte predovšetkým zákrutám, neprehľadným úsekom a cestám medzi lesmi, kde sa slnečné lúče horšie dostanú. Práve na týchto miestach sa totiž dlhšie drží vlhkosť a námraza. Na jeseň oceníte kvalitné a dokonale priľnavé motocyklové pneumatiky, ktoré vás môžu v prípade nepriaznivých podmienok zachrániť.

Na jeseň sa krátia dni 

…a jazdu na motorke do práce alebo z práce sprevádza znížená viditeľnosť. Opatrnosť je na mieste nielen voči okoliu, ale tiež je potrebné zaistiť, aby aj vás bolo vidieť. Vo výbave by preto nemala chýbať reflexná vesta, oblečenie na motocykel a helma s reflexnými prvkami.

Buďte pripravení na dážď, hmlu aj ostrekovače automobilov

Nepriazeň počasia vás pri jesennej jazde na motorke môže zastihnúť kedykoľvek. Obstarajte si nepremokavý návlek s reflexnými prvkami, alebo celé vodovzdorné oblečenie na motocykel, za ktoré si ale priplatíte.

Ako jazdiť v hmle na motorke a v aute?

Kvapalina z ostrekovačov áut idúcich pred vami môže byť nepríjemnou, ale aj nebezpečnou komplikáciou. Zle nastavené trysky vám pošlú chemikáliu rovno na helmu, v horšom prípade sa vám dostane až do očí a úst. Dodržujte preto vždy dostatočnú vzdialenosť!

Blíži sa doba zazimovania motorky! Viete, ako to urobiť?

Základom bezpečnej jazdy na motorke sú tiež kvalitné pneumatiky. Vyberte si u nás vhodné pneumatiky na vašu motorku, s ktorými lepšie zvládnete jazdu v nepriaznivom počasí.

 

 

Zdroj fotografie: Unsplash.com 

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru