Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

Zimné alebo celoročné pneumatiky Michelin: Vyberte si víťazov testov

Ak patríte medzi skúsených vodičov, potom určite viete, že nie všetky pneumatiky sú rovnako kvalitné a vaša bezpečnosť závisí od ich správneho výberu. Veľa neskúsených vodičov si myslí, že ich AWD systém je dostačujúci, takže šetria na nákupe pneumatík. To sa neskôr v mnohých prípadoch ukázalo ako veľká chyba. Testy hovoria jasne. Bez ohľadu na to, či má vozidlo pohon zadných kolies, pohon predných kolies, alebo pohon všetkých štyroch kolies, najdôležitejším bezpečnostným prvkom na každom vozidle je kontaktná plocha teda pneumatiky. A v tomto prípade tohtoročné testy pneumatík hovoria jasne pre značku Michelin!

Auto s pneumatikami Michelin

Zimná jazda na pneumatikách Michelin je zábavná a zároveň bezpečná.

Prečo sa oplatí vybaviť vozidlo zimnými pneumatikami

Nie je žiadnym tajomstvom, že letné pneumatiky strácajú svoju účinnosť v momente, keď teplota klesne pod 7 °C a nezáleží na tom, či je alebo nie je vozovka pokrytá snehom. Kvalitné zimné pneumatiky vám zaistia bezpečnú jazdu aj v tých najnáročnejších podmienkach. Či už je sucho, mokro, sneh alebo ľad, ich pružná guma v kombinácii s hlbokými lamelami zaručia lepšiu priľnavosť, ovládateľnosť a skrátenú brzdnú dráhu.

Pneumatiky Michelin – stávka na istotu a víťaz tohtoročných testov

Ak chcete vybaviť svoje vozidlo certifikovanými zimnými pneumatikami, potom odporúčame, aby ste si vybrali výrobcu Michelin, ktorý je jednotkou na trhu v Európe a zároveň sa pýši titulom technologického lídra na celosvetovom trhu s pneumatikami. Nie nadarmo Michelin ako jediná značka zvíťazila vo všetkých významných motoristických podnikoch, napríklad F1, WRC, Motorcycle GP, Endurance. Francúzsky pneumatikový velikán Michelin sa orientuje na výrobu pneumatík pre osobné vozidlá, úžitkové minivany a SUV, avšak v poslednej dobe žne úspechy aj na poli pneumatík pre motocykle.

Pneumatiky stajne Michelin tento rok víťazia vo všetkých kategóriách! 1. miesto získlai pneumatiky Michelin Pilot Alpin 5 hneď dvakrát, 2. miesto Michelin Alpin 6 a 3. miesto obsadili pneumatiky Michelin CrossClimate+.

V čom sú pneumatiky Michelin také jedinečné?

Zimné pneumatiky, na rozdiel od tých letných, poskytujú pri teplotách pod 7 °C lepšiu priľnavosť, lebo majú 10x viac lamiel a o 10 % väčšiu hĺbku behúňa. Vďaka tomu majú väčšiu pružnosť na klzkých cestách. Zimné pneumatiky sa odlišujú od letných aj chemickým zložením gumy. Guma bola špeciálne vyvinutá tak, aby zostala mäkká aj pri nízkych teplotách a zaručovala maximálnu priľnavosť aj na klzkom povrchu (mokro, sneh alebo ľad). Ako má Michelin vo zvyku, zmes býva veľmi odolná a z hľadiska počtu najazdených kilometrov nemá na trhu konkurenciu. Behúň sa preto skladá z niekoľkých zmesí. Michelinu sa okrem toho podarilo vytvoriť dezén s jazdnými vlastnosťami, ktoré sú rovnaké po celý čas životnosti pneumatiky. Vďaka tomu smerový dezén ľahko rozhrnie husté snehové záveje a garantuje vynikajúcu trakciu aj na poľadovici.

Zimné pneumatiky zaisťujúce bezpečnosť aj v náročnej zime

Zima v podobe snehu, mrazu a zamrznutých kaluží nemusí pre vás vždy znamenať stres alebo obavy o zdravie, a to vďaka novinke Michelin Alpin 6, ktorá si poradí aj v tých najnáročnejších zimných podmienkach. Tieto pneumatiky sú ideálne v prípade, že pravidelne čelíte náročným poveternostným podmienkam. Zimné pneumatiky Alpin 6 boli vyvinuté tak, aby zaisťovali optimálne výkony pri teplotách v rozpätí +7 °C až -20 °C. Vďaka unikátnej technológii máte istotu tých najlepších výkonov aj v extrémnych podmienkach.

Pneu Michelin Alpin 6 obsadila 2. miesto v testoch nemeckého autoklubu ADAC pre rozmer 205/55R16. Hlavnými výhodami pneumatík Michelin Alpin 6 sú: vysoký počet najazdených kilometrov, skvelý výkon po celú dobu používania, kratšia brzdná dráha na snehu, vynikajúca trakcia. Príjemným bonusom je športový dizajn dezénu pneumatiky, ktorý sa bude na vašom aute dokonale vynímať.

Zimná pneumatika Michelin Alpin 6

Novinka Michelin Alpin 6 si poradí aj v tých najnáročnejších zimných podmienkach.

Ak pravidelne jazdíte v zimných podmienkach, nie však v tých extrémnych, sú pre vás vhodné aj pneumatiky Michelin Alpin 5, ktoré sa prispôsobia mokrým aj suchým cestám. Tieto pneumatiky boli vyvinuté tak, aby vďaka presným reakciám na pokyny riadenia a vynikajúcim brzdným vlastnostiam zaisťovali nepretržitý pôžitok z jazdy bez ohľadu na aktuálne jazdné podmienky. Michelin Alpin 5 má v porovnaní s predchádzajúcim modelom kratšiu brzdnú dráhu na suchej aj mokrej vozovke, viac dezénových blokov, viac lamiel pri zachovaní rovnakej tuhosti dezénu a tiež vyšší počet prerezaných drážok. Za zmienku stojí aj inovatívny smerový dezén s výraznými, hlboko prerezanými drážkami v podobe šípu, ktorý vytvára tzv. Caterpillar efekt – drážky perfektne priľnú na sneh.

Zimná pneumatika Michelin Alpin 5

Pneumatika Michelin Alpin 5 vyvinutá tak, aby poskytovala vynikajúce brzdné vlastnosti bez ohľadu na zimné podmienky.

Veľmi podobné vlastnosti ponúka i pneumatika Michelin Pilot Alpin 5 SUV, ktorá si výborne rozumie ako s osobnými vozmi, tak s SUV. Skracuje brzdnú dráhu na mokrej aj zasneženej vozovke o niekoľko metrov. Nadštandardne dlhá životnosť a palivová úspora typická pre všetky gumy Michelin. Pneu Pilot Alpin 5 SUV je šampión a víťaz testov ADAC  v rozmere 235/55 R17 a v rozmere 245/45 R18 triumfovala aj v testoch AutobildStredová drážka v symetrickom dezéne vás chrání proti aquaplaningu a špeciálna konštrukcia zaručuje okrem iného aj väčšiu odolnosť bočníc. Toto je obutie, ktoré vám umožní väčšiu kontrolu nad riadením a vyššiu stabilitu v akýchkoľvek zimných podmienkach. 

Zimná pneumatika Michelin Pilot Alpin 5 SUV

Pneumatika Michelin Pilot Alpin 5 SUV ponúka efektívnejší záber na snehu a na ľade pre osobné vozy i SUV a k tomu výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách.

Kedy si vybrať celoročné pneumatiky

Ak jazdíte v zimných podmienkach ako je sneh a ľad iba príležitostne, je pre vás ideálna revolučná novinka Michelin Crossclimate+, ktorá prináša pocit bezpečia pri teplotách od -10 °C až do +30 °C. Tajomstvo týchto pneumatík spočíva v kombinácii tých najlepších vlastností letných a zimných pneumatík tak, aby vznikla pneumatika, ktorá zaistí bezpečnú jazdu v akomkoľvek ročnom období a vo všetkých jazdných podmienkach.

Vďaka špeciálnej konštrukcii Crossclimate+ sa budete cítiť bezpečne ako na suchej, tak aj na mokrej vozovke. Nespornou výhodou týchto pneumatík je skutočnosť, že ich nemusíte v priebehu roka vymieňať, ako je to potrebné v prípade klasických letných a zimných pneumatík. Šetríte tým nielen svoj čas, ale aj nemalé peniaze. 

Celoročná pneumatika Michelin Crossclimate

Celoročná pneumatika Michelin Crossclimate vhodná na jazdu v akomkoľvek ročnom období.

Vyberte si jednoducho tie pneumatiky, ktoré sa najviac hodia pre vaše auto, a užite si s nimi každú jazdu.

 

Vybrať pneumatiky od Michelin

 

Zdroj fotografií: AZ Pneu, Michelin

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru