Pozor! Obmedzenie prevádzky vzhľadom k nariadeniu vlády. Viac nájdete v kontaktoch tu.

Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • Zosílená

Michelin Crossclimate+

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
185
Profil
65
Priemer
R15
92T

Pneumatika CrossClimate + je pneumatikou, ktorá má zároveň certifikáciu aj pre zimnú prevádzku. Dezén s novým vzorom v tvare písmena V s do seba zapadajúcimi 3D lamelami, ktoré vytvárajú efekt...
Viac informácií

Celoročné -33%
Crossclimate+

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Celoročné -33%

Pneumatika CrossClimate + je pneumatikou, ktorá má zároveň certifikáciu aj pre zimnú prevádzku. Dezén s novým vzorom v tvare písmena V s do seba zapadajúcimi 3D lamelami, ktoré vytvárajú efekt pazúrov a sú veľmi účinné na snehu. Excelentný komfort a výborný brzdný výkon na mokrých vozovkách. Zmes behúňa je mimoriadne pružná za akékoľvek teploty, výrobca zaručuje dlhú životnosť a veľmi dobrý komfort. Revolučná novinka francúzskeho výrobcu. Pneumatika sa vyznačuje krátkou brzdnou dráhou na suchu i mokru. Špeciálna konštrukcia kostry poskytujú vynikajúce jazdné vlastnosti ako na suchej vozovke tak na mokre s vysokou mierou bezpečnosti.

V rôznych klimatických zónach bez starostí navyše. Michelin Crossclimate + kombinuje tie najlepšie vlastnosti zimných a letných pneumatík do jednej pneumatiky. Priekopnícka letná pneumatika so zimnými vlastnosťami uzrela svetlo sveta len pred dvoma rokmi, a už nasleduje Michelin Crossclimate + o ďalšiu úroveň vyššie.

Celoročné pneumatiky Michelin CrossClimate + vďaka svojim zdokonaleným jazdným vlastnostiam dokážu poskytovať znamenitý výkon od začiatku do konca za každých okolností. Testované na miliónoch kilometrov, v letných horúčavách aj zimných mrazoch, zmes pneumatiky s optimalizovaným zložením sa dokonale prispôsobí vozovke v rozmedzí -7 až +25 ° C.

Atraktívne šípovitý dezén v tvare "Y" zabezpečuje adhéziu na akomkoľvek povrchu, výkonné brzdenie i trakciu za mokra i v snehu. Okamžitý odvod vody a brečky zo stopy je základom ideálneho priľnutie k povrchu vozovky a spoľahlivé manévrovanie.

EÚ štítok

EU
B
C
68 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru