Potrebujete poradiť?
NavigáciaNAVIGÁCIA Telefón +421 2 6820 6080

  • SUV-silničné
    Zosílená

Bridgestone T005

  • Prejsť na testy pneumatiky
Rozmery
Šírka
225
Profil
40
Priemer
R18
92W
FR

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je výkonná letná pneumatika pre SUV vozidlá, ktorá je nástupcom Bridgestone Turanza T001 a je vhodná pre osobné vozidlá strednej triedy a hornej strednej triedy. Bridgestone...
Viac informácií

Letné -41%
T005

Pneumatika vyrobená a schválená pre prevádzku v SR a celej EÚ.

V 95% garantujeme vek pneumatiky do 1 roka.

Letné -41%

Pneumatika Bridgestone Turanza T005 je výkonná letná pneumatika pre SUV vozidlá, ktorá je nástupcom Bridgestone Turanza T001 a je vhodná pre osobné vozidlá strednej triedy a hornej strednej triedy. Bridgestone Turanza T005 poskytuje vynikajúci výkon na suchých a mokrých cestách a tiež úsporu paliva, čo z neho robí perfektnú letnú pneumatiku. V porovnaní s Turanza T001 ponúka Bridgestone Turanza T005 oveľa lepšiu trakciu na suchých a mokrých cestách a tiež má nižší valivý odpor.
Letné pneumatiky Bridgestone sú známe pre rôzne inovácie, ktoré boli v nich zapracované. Tieto inovácie spoločne zaisťujú vynikajúce jazdné vlastnosti a vlastnosti Bridgestone Turanza T005: - Vynikajúca odolnosť proti opotrebeniu - Vynikajúca priľnavosť na suchých cestách a mokrých cestách - Vynikajúci brzdný výkon - Kratšia brzdná dráha na mokrých cestách - Zlepšený prietok vody.
Centrálne drážky účinne vypúšťajú vodu, aby sa zabránilo aquaplaningu. Zabezpečenie kontroly nad vozidlom na mokrom povrchu vozovky je teraz podporované špeciálne navrhnutými zárezy na bočných stenách vozidla Turanza T005. Jedinečná pevná oceľová polyesterová výstuž zaručuje vyššiu ovládateľnosť a nižší valivý odpor, a tým znižuje emisie CO2 a spotrebu paliva. Ak hľadáte letnú pneumatiku s vysokým výkonom, ktorá má nízku hlučnosť a vyzerá dobre na oceľovom ráfiku alebo hliníkovom ráfiku, nemusíte hľadať ďalej. Vďaka vynikajúcemu výkonu letné pneumatiky je priamym konkurentom Michelin Primacy 4 a Hankook Ventus Prime 3 (K125).

EÚ štítok

EU
A
B
72 dB

Nové nariadenie EU dáva požiadavky na označovanie pneumatík týkajúcich sa zobrazení informácií o spotrebe paliva (valivý odpor), priľnavosť za mokra a vonkajší hluk z pneumatík. Cieľom je zvýšiť bezpečnosť a účinnosť cestnej dopravy propagovaním palivovo úsporných a bezpečných pneumatík s nízkou hladinou hluku. Obecne platí, že trieda A je najlepšia, trieda G je najhoršia.

SPOTREBA PALIVA SPOJENÁ S VALIVÝM ODPOROM PNEUMATÍK

Valivý odpor je sila pôsobiaca proti smere jazdy pri točení pneumatiky. Vzhľadom k tomu, že pneumatiky prispievajú z 20% k celkovej spotrebe paliva u osobných áut a až 35% u nákladných, je dôležité dosiahnúť nízkych hodnôt valivého oporu.

Rozdiel medzi pneumatikou triedy C a pneumatikou triedy B znamená pre osobné vozidlo znížená alebo zvýšená spotreba paliva medzi 2,5% - 4,5%

BEZPEČNOSŤ SÚVISIACA S PRIĽNAVOSŤOU ZA MOKRA

Priľnavosť za mokra je jedna z najdôležitejších bezpečnostných vlastností pneumatiky. Skvelá priľnavosť za mokra znamená kratšiu brzdnú dráhu pri jazde v daždivom počasí.

Pre pneumatiky osobných vozidiel znamená rozdiel medzi každou triedou navýšenie alebo zníženie brzdnej dráhy o 2,6m pokiaľ brzdíme na mokrej vozovke pri rýchlosti 80km/h.

VONKAJŠÍ HLUK (V DECIBELOCH)

Hluk spôsobený dopravou je dôležitý v otázke ochrany životného prostredia a závisí na niekoľkých faktoroch, akými sú napríklad: intenzita dopravy, typ vozidla, štýl jazdy a vzájomné pôsobenie pneumatiky a vozovky.

Hodnota uvedená na etikete nie je interná hodnota, ktorú vodič bude vnímať pri jazde, ale externá hodnota, ktorá prispieva k akustickému znečisteniu.

  • 1. čierna zvuková vlna – 3 db (A) menej než limit EC Reg 661/2009
  • 2. čierna zvuková vlna - spĺňa EC Reg 661/2009 limit
  • 3. čierna zvuková vlna – spĺňa EC Dir. 2001/43 limit. (najhorší výkon)

Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.

Nahoru